به گزارش روابط عمومی سازمان فضای مجازی سراج مرکز گیلان، امروز، ۹فروردین، همزمان با سالروز شهادت سردار ‎شهید املاکی از نرم افزار واقعیت افزوده(AR) «قهرمان» که راوی لحظه شهادت این شهید از زبان رهبرانقلاب است با حضور سردار سلامی رونمایی خواهد شد.

این نرم افزار در قالب واقعیت افزوده در دفتر استانی سازمان سراج در گیلان تولید و در مراسم سالگرد شهادت سردار شهید املاکی که عصر امروز در شهرستان لنگرود برگزار میشود، رونمایی خواهد شد.

کاربران با نصب نرم افزار “قهرمان” بر روی گوشی های اندرویدی خود و تنظیم آن در برابر پوستر ویژه‌ای که از شهید املاکی طراحی شده است، می توانند لحظه شهادت این شهید بزرگوار را همراه با روایتی از زبان و با صدای رهبر معظم انقلاب در قالب انیمیشن سه بعدی و تعاملی ملاحظه نمایند.

لازم به ذکر است که واقعیت افزوده تکنولوژی جدیدی است که در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته و محصولات مختلف و متنوعی بر پایه این تکنولوژی تولید شده است.

“واقعیت افزوده” یک پل ارتباطی بین دنیای واقعی و دنیای مجازی است و در معنا به روش‌هایی گفته می‌شود که به واقعیت موجود، امکانات و ویژگی‌های بیشتری اضافه می‌کند و موجب درک و سرعت عمل بیشتری در کاربر می‌شود.

گفتنی است سی‌امین یادواره سردار شهیدحسین املاکی، پنجشنبه ۹ فروردین ساعت ۱۶ مسجد جامع لنگرود با سخنرانی سردار سرتیپ سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران برگزار می‌شود.