در این جزوه که شامل بخشی از سخنرانی «دکترمهدی تلوری» در جمع تعدادی از فعالان فرهنگی استان گیلان در تابستان 1393 در شهر مقدس مشهد می باشد، مباحث مختلفی پیرامون ارکان اصلی و مهم یک تشکیلات فرهنگی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در گیلان، امید دارد که مباحث مطروحه و نیز دیگر جزواتی که در آینده از سوی این دفتر ارائه خواهد شد. در تبیین مباحث و موضاعات مبتلا در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی راهگشا و موثر باشد.
دکتر تلوری در این جزوه آموزشی به ارکان اصلی یک تشکیلات اشاره کرده و پیشنهاداتی برای ساخت یک تشکیلات منظم ارائه می دهد.

فایل PDF این جزوه را می توانید از طریق لینک زیر دریافت نمائید:

دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در گیلان از آغازین روزهای تشکیل و به منظور تبیین مباحث و موضوعات مبتلابه در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و ارتقاء سطح فکری و توانمندی های نظری فعالان این جبهه، اقدام به تولید و انتشار جزوات محتوایی، حاصل تفکر و سخنرانی برخی از فعالان برجسته این جبهه نموده است که تاکنون جزواتی همچون خانواده جهادی، انقلاب اسلامی انقلاب بی قرارها، تشکیلات اسلامی، آموزش راه اصلی خط شکنی، اثرگذاری فرهنگی و … منتشر شده است.
لازم به ذکر است که مجموعه جزواتی که تاکنون توسط دفتر استانی سازمان سراج تدوین شده است، در بخش تولیدات پایگاه اطلاع رسانی این دفتر و از طریق این لینک قابل دریافت می باشد.